Dětský tábor v Pekle (1986-2005)

Od roku 1986 hasiči pořádali třídenní dětský tábor v Pekle u N.M.n.M., který byl následně zakončen dětským dnem na hřišti v Borové. V devadesátých letech byl prodloužen na 5 dní a byl pořádán týden po Letních Vánocích, z jejichž výtěžku byl částečně financován. V roce 1992 se výjimečně konal v Čížkově mlýně na Rzech.

• Vedoucí tábora v průběhu let: Miroslav Forman, Jaromír Balcar, Luboš Balcar, Miroslav Čáp, Josef Jirák, Josef Nýč, Milan Beneš, Luděk Školník, Zdeněk Štěpánek, Libor Škoda, Jaroslav Livar, Marcel Ducháček, Karel Balcar, Zdeněk Zelený, Petr Uhnavý a Pavel Filip.
  • 11. ročníku v roce 1998 se zúčastnilo celkem 29 dětí a 10 vedoucích.
  • V letech 2000 - 2005 se tábora účastnilo kolem 40ti dětí.
  • Sportovní aktivity: turnaj ve vybíjené, turnaj ve střelbě ze vzduchovky nebo závody na nafukovacích matracích na Metuji. Výlety: na Sendraž, na Dobrošov, na Ranč Lipí, na Ostrovy, na Březinku do Náchoda nebo na hasičskou soutěž na Přibyslav. Velmi oblíbené byly ukázky strážníků Policie ČR - výcvik sebeobrany a výcvik služebních psů. Nechyběly noční hlídky, stezka odvahy, hledání pokladu či zpívání písniček s kytarou u táboráku.
  • Ukončení tábora v roce 2005 zapříčinila stavba cyklostezky v místě tábořiště, spojující Peklo s osadou "Na Ostrovech" a Bražec v Náchodě.
  • Všechny generace dětí, které na táboře v Pekle byly, na něj dodnes a rády vzpomínají.