Dne 13.5.2017 se konala okrsková soutěž v Dolní Radechové.
Soutěž byla tradičně rozdělena do dvou kol:
  • fotogalerie

Okrsková soutěž 2016

Dne 14.5.2016 se uskutečnila okrsková soutěž na Jizbici.

Soutěž byla rozdělena do dvou kol:

• V prvním kole byl proveden útok dle cvičebního řádu - naše družstvo se s časem 5:02:00 umístilo na 2. místě.
  • Ve druhém kole byl útok dle pravidel požárního sportu - naše družstvo se s časem 40:00 umístilo na 2. místě.
  • Celkovým vítězem se stalo naše družstvo.

O pohár starosty SDH Jizbice

Dne 14.5.2016 po skončení okrskové soutěže následovala soutěž O pohár starosty SDH Jizbice. V kategorii muži zvítězil SDH Vysokov. Naše družstvo obsadilo 2.místo.

Okrsková soutěž 2015

Dne 9.5.2015 se uskutečnila okrsková soutěž v Borové.

• Celkovým vítězem se stalo domácí družstvo ;-)

O pohár starosty SDH Borová 2015

Dne 9.5.2015 po skončení okrskové soutěže následovala soutěž O pohár starosty SDH Borová. V kategorii muži zvítězil SDH Vysokov, v kategorii ženy SDH Dubenec.

Okrsková soutěž 2014

Dne 10.5.2014 jsme se zúčastnili okrskové soutěže na Jizbici.

• V prvním kole byl proveden útok dle cvičebního řádu - naše družstvo se s časem 7:37 umístilo na 6. místě.
  • Ve druhém kole byl útok dle pravidel požárního sportu - naše družstvo se s časem 1:08:97 umístilo na šestém místě.

Okrsková soutěž 2013

De 11.5.2013 jsme se zúčastnili okrskové soutěže na Dobrošově.

• Hlavní soutěží byl požární útok dle cvičebního řádu 5+1. Naše družstvo se s časem 8:30 umístilo na 5. místě.

Sestava soutěžního družstva:

• velitel Eliška Langová
  • strojník Jiří Štěpánek
  • č.1 Lukáš Balcar, č.2 Miroslav Čáp, č.3 Josef Štěpánek, č.4 David Štěpán

Cvičení

Cvičení 22.9.2017

V pátek 22. 9. 2017 proběhlo v Bělovsi v Náchodě okrskové cvičení. Po jeho skončení následovalo školení na téma první pomoc a norné stěny.

Témata:

- přívodní vedení, zajištění savic při čerpání z přírodních zdrojů (dle cvičebního řádu)
- tlaková zkouška stroje a hadicového vedení ve kterém budou 2 hadice "B" rozdělovač 2x po dvou hadicích "C", 2x proudnice "C"
- praktické použití a využití ejektoru z větší hloubky (např. čerpání z mostu, ze studny, nebo z přírodního zdroje dle podmínek)
- únik hořlavých kapalin na vodní ploše, improvizované norné stěny, sorbční látky (dle možností)
- transport raněného s podezřením na poraněnou páteř

Cvičení 14.10.2016

V pátek dne 14.10.2016 se naše jednotka s CAS 8 zúčastnila okrskového cvičení v Náchodě. Hlavním cílem letošního cvičení bylo vyzkoušet součinnost všech jednotek okrsku. Fiktivní mimořádnou událost - požár nízkého porostu v blízkosti parkoviště u náchodského zámku bylo nutné lokalizovat a následně zlikvidovat. Poté následovalo praktické provedení dálkové dopravy vody pomocí dvou stříkaček PS 12 a jedné CAS kombinované s kyvadlovou dopravou. Naše jednotka s CAS 8 zajistila plnící stanoviště pro kyvadlovou dopravu vody a současně plnila funkci vyrovnávací nádrže mezi stroji a plnícím stanovištěm. Cvičení bylo zakončeno hromadným nástupem všech zúčastněných jednotek, zhodnocením průběhu cvičení a proškolení tří témat: první pomoc při zasažení kyselinou či louhem, provizorní jímání nebezpečných látek a základní lanové uzly.

Cvičení 25.9.2015

V pátek 25.9.2015 se naše jednotka zúčastnila pravidelného společného cvičení jednotek okrsku Náchod, které se letos uskutečnilo na hřišti v Lipí. Veškerá témata byla odpřednášena a názorně předvedena lektorem Petrem Košťálem z HZS Velké Poříčí.