Výjezdy 2017

Datum události: 29.10.2017

Typ zásahu: technická pomoc

Zasahovaly jednotky: JSDH Borová

Popis zásahu: Členové jednotky byli přivoláni k pokácení stromu, který hrozil pádem na silnici mezi Českou Čermnou a Borovou. Po návratu na základnu byli starostou obce vyzváni, aby odklidili další strom, tentokrát v Borové nad požární nádrží.

Datum události: 19.1.2017

Zasahovaly jednotky: JSDH Borová

Popis zásahu: Členové jednotky byli starostou obce požádáni o odstranění rampouchů na kulturním domě.

Výjezdy 2016

Datum události: 5.11.2016

Zasahovaly jednotky: JSDH Borová

Popis zásahu: Členové jednotky byli požádáni o pokácení stromu, jehož větve zasahovaly do střechy a komína rodinného domu.

Datum události: 30.9.2016

Zasahovaly jednotky: JSDH Borová

Popis zásahu: Členové jednotky byli přivoláni k likvidaci vosího hnízda, které se nacházelo v pilíři rodinného domu.

Datum události: 10.6.2016

Zasahovaly jednotky: JSDH Borová

Popis zásahu: Členové jednotky byli přivoláni k likvidaci vosího hnízda, které se nacházelo v zahradě místních chalupářů.

Výjezdy 2015

Datum a čas ohlášení: 25.10.2015, 15:22hod

Typ zásahu: dohašování ohnisek po pálení

Zasahovaly jednotky: JSDH Nový Hrádek, PS Dobruška, JSDH Borová

Zasahující technika: VEA - L2, CAS 8 - L1R

Popis zásahu: V neděli odpoledne v lese mezi Borovou a Novým Hrádkem houbaři postřehli, že ohniště, na kterém se pálilo klestí po těžbě dřeva, znovu žhne. Jednotky Nového Hrádku a Dobrušky požár uhasili. Část naší jednotky pomáhala s okopáváním jednotlivých ohnisek a s přetahováním proudů. Naše cisterna spolu se zbylou částí jednotky byla na místě zásahu jako záloha.

Datum události: 10.8.2015

Zasahovaly jednotky: JSDH Borová

Popis zásahu: Členové jednotky byli přivoláni k likvidaci vosího hnízda, které se nacházelo v podkroví rodinného domu.

Datum události: 24.1.2015

Zasahovaly jednotky: JSDH Borová

Popis zásahu: Členové jednotky byli přivoláni k pokácení starého stromu, u kterého hrozil pád na rodinný dům.

Výjezdy 2014

Datum události: 18.8.2014

Zasahovaly jednotky: JSDH Borová

Popis zásahu: Členové JSDH Borová byli přivoláni k odstranění nebezpečného hmyzu. Jednalo se o dvě sršní báně.

Míslo události:  okres Náchod - Borová

Datum události: 27.5.2014

Zasahovaly jednotky: JSDH Borová

Popis zásahu: Členové JSDH Borová zasahovali u ucpaného kanálu. Voda valila po cestě směrem do vesnice. Hasiči navedli vodu do jiného kanálu a následně prorazili ucpaný kanál.

Místo události: okres Náchod - Borová

Datum a čas ohlášení: 11.5.2014, 13:55hod.

Typ zásahu: požár

Zasahovaly jednotky: JSDH Borová, PS Dobruška,PS Náchod, JSDH Nový Hrádek,JSDH Nové Město nad Metují, JSDH Náchod, JSDH Olešnice v Orlických horách, JSDH Česká Čermná

Popis zásahu: Jednotky zasahovali při požáru kravína. Při příjezdu  jednotky Borová na místo hořela střecha kravína, byla započata evakuace několika stovek zvířat nacházejících se v objektu. Jen díky včasnému zásahu se povedlo všechna zvířata zachránit a evakuovat je do provizorního výběhu. Následně se povedlo ve velmi krátké době hasičům dostat požár pod kontrolu. Poté bylo nutné rozebrat zbylou střešní konstrukci a dohasit zbylá ohniska. Naše jednotka z Borové poté do ranních hodin prováděla dozor pro případ dalšího rozhoření. Hmotná škoda na objektu byla předběžně odhadnuta na 4,5 miliony korun, uchráněné hodnoty na zvířatech a zbytku kravína činí celkem 18 milionů korun. Příčiny vzniku požáru jsou předmětem šetření.

www.hzscr.cz/hasici-zachranili-pred-pozarem-stovky-zvirat

www.hasici.novy-hradek.cz/vyjezdy

www.pozary.cz/plameny-zachvatily-strechu-kravina

Výjezdy 2013

Datum a čas ohlášení: 28.10.2013, 18:30hod

Zasahovaly jednotky: JSDH Borová, PS Dobruška, JSDH Nový Hrádek

Popis zásahu: Jednotky zlikvidovaly požár klestí a lesní hrabanky - neohlášené pálení.

Místo události: okres Náchod - Borová

Datum a čas ohlášení: 29.07.2013, 21:57hod.

Typ zásahu: převažující povodeň, záplava, déšť

Zasahovaly jednotky: JSDH Borová

Popis zásahu: Jednotka provedla vyčištění ucpané kanalizační vpustě.

Místo události: okres Náchod - Borová

Datum a čas ohlášení: 10.06.2013, 14:59hod.

Zasahovaly jednotky: JSDH Borová

Popis zásahu: Jednotka vyjela k ucpané kanalizaci, provedla odklonění vody, valící se po silnici, do funkčních sběračů kanalizace poté provedla částečné pročištění ucpaných kanálů.

Výjezdy 2009

Místo události: okres Náchod - Borová

Datum a čas ohlášení: 19.09.2009, 14:58hod.

Zasahovaly jednotky: JSDH Borová, PS Náchod, PS Dobruška, JSDH Nový Hrádek

Popis zásahu: Jednotky likvidovali požár lesní hrabanky.

Výjezdy 2008

Místo události: okres Náchod - Borová

Datum a čas ohlášení: 27.12.2008, 15:53hod.

Typ zásahu: požár

Zasahovaly jednotky: JSDH Borová, PS Náchod, JSDH Nové Město n. M., JSDH Nový Hrádek, JSDH Česká Čermná

Popis zásahu: Hasiči vyjeli k požáru obytné chalupy.  Na místě zasahovali v DT, rozebírali konstrukce v půdním prostoru a likvidovali skrytá ohniska. Vzhledem k potřebě další dýchací techniky,byla tato zajištěna z PS Broumov a Jaroměř. Příčinu požáru zjišťují vyšetřovatelé HZS a Policie ČR. Podle předběžného odhadu škoda dosáhne výše 2 miliony korun. Výjezd TA-L2, 3 x CAS 24, 2 x CAS 32, TA - CHTS, 2 x DA 8.

Více info + celá fotogalerie: www.hzshk.cz/cs/uvodni-strana/aktuality/clanek-802/

Místo události: okres Náchod - Nový Hrádek

Datum a čas ohlášení: 10.04.2008, 19:10hod.

Typ zásahu: technická pomoc

Zasahovaly jednotky: PS Náchod, JSDH Nový Hrádek, JSDH Nové Město n.M., JSDH Borová, JSDH Česká Čermná

Popis zásahu: Na žádost Policie ČR byly svolány jednotky PO k pátrání po pohřešované osobě. V průběhu shromažďování hasičů na určené místo, byla osoba místními občany nalezena a pátrací akce byla odvolána.