32. Letní Vánoce 19. srpna 2017

32. Letní Vánoce jsou za námi a je na čase poděkovat... Nerad bych na někoho zapomněl, proto nebudu jmenovat a vezmu to hromadně... Děkuji všem členům i nečlenům SDH Borová, kteří věnovali hodiny a někteří i desítky hodin svého volného času přípravám, samotné akci i úklidu. Děkuji všem, kteří se podíleli na kulturní části - ohňostrojích, tetování, vystoupení s pumou, kouzelníkovi a kapele - byli jste všichni skvělí. Děkuji všem, kteří nám zprostředkovali nebo darovali ceny do soutěží a napekli cukroví. Děkuji všem 450 účastníkům za účast a musím říct, že pro nás všechny, co jsme se na přípravě podíleli a starostlivě sledovali zprávy meteorologů, bylo obrovským zadostiučiněním sledovat plnící se areál bez ohledu na předpověď.

Tento ročník měl být, jak už napovídal podtitul na plakátech, ročníkem finálovým... Někdo to možná pochopil jako vtip, nebo lákadlo na počet účastníků... My se však už při přípravách domluvili, že letos to opravdu bude naposledy. V samotném závěru akce však nastala euforie a sonda do hlubin našich duší, při které jsme (dle mého názoru) přišli na to, že se Vánoce po těch pěti letech staly naší srdeční záležitostí, že to nevzdáme, problémy překonáme, a že to vlastně sobě ani vám nemůžeme udělat, abychom skončili. Díky Franto, že si nám otevřel oči ;-)

Ještě jednou díky za přízeň a těším se na setkání s vámi všemi 18. srpna 2018

Radek Jirák

PS: Díky klukům ze Slavoňova za další originální kulturní vložku - zlaté prase a domácí perníky ;-) kluci jste borci ;-)

VIDEOGALERIE

31. Letní Vánoce 20.8.2016

Děkujeme Všem členům SDH, jejich partnerkám a přátelům SDH, kteří se podíleli na přípravách 31.Letních Vánoc v Borové. Kapele ZEUS za výbornou hudební produkci, Loutkovému divadlu Kozlík za krásnou pohádku, Terce za moderování dětských soutěží a malování na obličej, Jarče za dočasné tetování, Vláskovi a Eleně za výpomoc za barem, Zděňkovi za čerta, Kátě za zázemí a maxi várku langošů, soutěžícím za bezvadné výkony při soutěžích, dětem za spokojené výrazy ve tvářích a všem sponzorům za ceny do soutěží.

Věříme, že jste si to naše letní vánočně - mikulášské dovádění užili, že se Vám u nás líbilo a společně se opět uvidíme v příštím roce ;-)

Myslíme, že letos to bylo opravdu fajn, povedlo se vše, co mělo, včetně počasí a jsme vděční, že nás přišlo navštívit přes 400 lidí.

SDH Borová

mikulas.png

LETNÍ VÁNOCE

• Tradice Letních Vánoc v Borové vznikla v roce 1985. Místní hasiči je pořádali ve výčepu U Jáchyma jako „recesi“ na 21. srpen 1968. Inspirací byly i Letní Vánoce konané v roce 1984 u rybníku Brodský.
  • Výčep U Jáchyma, pojmenovaný Jaromírem Balcarem, vznikl ze stavební buňky, která sloužila v letech 1984 - 1985 ke stavbě požární nádrže.
  • V letech 1986 - 2005 hasiči pořádali dětský tábor v Pekle u Nového Města nad Metují. Konal se vždy týden po Letních Vánocích, z jejichž výtěžku byl částečně financován.
  • V 90. letech se Letní Vánoce u Jáchyma staly oblíbenou a lidmi z širokého okolí vyhledávanou událostí. Příjemné posezení s živou hudbou doplňovala vánoční atmosféra - nasvícený strom s dárky a smažený kapr s bramborovým salátem. Zpestřením večera byli lyžaři, vodník „Lojza“ a Mikuláš s andělem a čerty.
  • V roce 2007 byly Letní Vánoce přesunuty do areálu kulturního domu. V roce 2008 se nekonaly. V letech 2009 - 2012 je pořádali místní provozní pohostinství, nejprve p. Oldřich Zelený, poté p. Libor Přibyl.
  • V roce 2013 se pořádání Letních Vánoc ujala mladá generace hasičů.
  • Ke smaženému kapru s bramborovým salátem přibyly kuřecí a vepřové řízky, langoše a párky v rohlíku.
  • Akce byla doplněna dětským odpolednem (soutěžemi o ceny, dočasným tetováním, malováním na obličej, loutkovým divadlem nebo kouzelníkem a Mikulášskou nadílkou) a při večerní taneční zábavě soutěžemi pro dospělé.

„prožijte s námi vánoční atmosféru v létě“

SDH BOROVÁ

Spolupracujeme s ... a doporučujeme ;-)

Fotka uživatele Airbrush Tetování a Výroba Airbrush Šablon.

Airbrush tetování Jan Kylar

Výsledek obrázku pro zeus dobruška

Hudební skupina ZEUS

Vzpomínka na Letní Vánoce u Jáchyma