Cvičení

Cvičení 2023

• 13.10.2023 v Ostrovech v Náchodě

• Téma: Hašení lesního požáru ve ztížených podmínkách převýšení (požár ve stráni)

Cvičení 2022

• 7.10.2022 na Kramolně

• Téma: Vyhledávání pohřešovaných osob ve volném terénu.

Cvičení 2021

• Dne 25.10.2021 se okrskové cvičení konalo opětovně v Dolní Radechové.

Cvičení 2020

• Akce zrušena.

Cvičení 27.9.2019

• Dne 27.9.2019 se jednotky náchodského okrsku sešly na společném okrskovém cvičení v Dolní Radechové. Letošní cvičení bylo rozděleno na dvě skupiny a to pro nositele dýchací techniky, kteří měli za úkol vyzkoušet si pohyb, průzkum a vyhledávání osob v zakouřených prostorech a druhá skupina si vyzkoušela třídění a první předlékařskou pomoc většího počtu raněných. Součástí byla samozřejmě pořadová příprava, procvičení vázání uzlů k samojištění popř. zajištění kotevního bodu či použití vazáku na kotvení hadic na schodišti při útoku do poschodí.

Cvičení 5.10.2018

• Dne 5.10.2018 se hasičské jednotky náchodského okrsku sjely na okrskové cvičení na Borovou do areálu místního zemědělského družstva. Při cvičení se mělo prakticky vyzkoušet hned několik témat z taktiky zdolávání požáru. Jednalo se hlavně o příjezd a řazení techniky na místě zásahu, dálková a kyvadlová doprava vody, první pomoc při nadýchání zplodin hoření, apod.

Všechny jednotky se sešly na parkovišti na Dobrošově, odkud postupně vyjížděly na místo události s časovým odstupem vypočítaným podle místa skutečného výjezdu a vzdálenosti na dojetí k místu události. Naše jednotka jako jediná vyjížděla přímo ze zbrojnice v Borové a to po oficiálním vyhlášení poplachu sirénou i sms svoláním jednotlivým členům jednotky, po příjezdu na místo události začala s průzkumem. Vypnula zdroj elektrické energie, otevřela vrata zasaženého objektu, rozvinula dopravní vedení před plášť budovy a zároveň jeden obranný proud z pravého boku objektu. Po příjezdu dalších jednotek bylo zajištěno doplňování vody mezi cisternami a zároveň zahájeny další dva požární útoky, (v dýchacích přístrojích) a to na střechu a dovnitř objektu. Kyvadlová doprava vody byla zřízena z plnícího místa v České Čermné, které obsluhovala místní jednotka spolu s jednotkou z Dobrošova. Na místě zásahu bylo také zřízeno dopravní vedení od hydrantu, které mělo simulovat dálkovou dopravu vody bez použití přenosných stříkaček.

Po ukončení cvičení byl proveden nástup všech zúčastněných jednotek, předání informací o samotném průběhu zásahu a kladné zhodnocení celé akce. Poté se všechny jednotky vrátily zpět na své základny.

Cvičení 22.9.2017

V pátek 22. 9. 2017 proběhlo v Bělovsi v Náchodě okrskové cvičení. Po jeho skončení následovalo školení na téma první pomoc a norné stěny.

Témata:

- přívodní vedení, zajištění savic při čerpání z přírodních zdrojů (dle cvičebního řádu)
- tlaková zkouška stroje a hadicového vedení ve kterém budou 2 hadice "B" rozdělovač 2x po dvou hadicích "C", 2x proudnice "C"
- praktické použití a využití ejektoru z větší hloubky (např. čerpání z mostu, ze studny, nebo z přírodního zdroje dle podmínek)
- únik hořlavých kapalin na vodní ploše, improvizované norné stěny, sorbční látky (dle možností)
- transport raněného s podezřením na poraněnou páteř

Cvičení 14.10.2016

V pátek dne 14.10.2016 se naše jednotka s CAS 8 zúčastnila okrskového cvičení v Náchodě. Hlavním cílem letošního cvičení bylo vyzkoušet součinnost všech jednotek okrsku. Fiktivní mimořádnou událost - požár nízkého porostu v blízkosti parkoviště u náchodského zámku bylo nutné lokalizovat a následně zlikvidovat. Poté následovalo praktické provedení dálkové dopravy vody pomocí dvou stříkaček PS 12 a jedné CAS kombinované s kyvadlovou dopravou. Naše jednotka s CAS 8 zajistila plnící stanoviště pro kyvadlovou dopravu vody a současně plnila funkci vyrovnávací nádrže mezi stroji a plnícím stanovištěm. Cvičení bylo zakončeno hromadným nástupem všech zúčastněných jednotek, zhodnocením průběhu cvičení a proškolení tří témat: první pomoc při zasažení kyselinou či louhem, provizorní jímání nebezpečných látek a základní lanové uzly.

Cvičení 25.9.2015

V pátek 25.9.2015 se naše jednotka zúčastnila pravidelného společného cvičení jednotek okrsku Náchod, které se letos uskutečnilo na hřišti v Lipí. Veškerá témata byla odpřednášena a názorně předvedena lektorem Petrem Košťálem z HZS Velké Poříčí.

Témata cvičení:

• Hašení hořlavých kapalin

• Sebejištění a práce ve výškách

• Požár tlakových lahví

• První pomoc při nadýchání kouřem

• Řazení vozidel u zásahu

Cvičení 26.9.2014

Okrskové cvičení - "dálková doprava vody" na Dobrošově.

Cvičení 16.8.2014

Cvičení likvidace požáru plavidla na vodní nádrži Rozkoš v rámci 4.ročníku "Plavby Rozkoš". Vzhledem k nepřízni počasí bylo ustoupeno od nalodění Avie A31-1K a zásah byl proveden přenosnou stříkačkou.

Cvičení 15.8.2014

Ukázka techniky a ukázka hašení požáru holandským turistům "Na Bance" (Dlouhé-Rzy) u rodiny van de Belt.

Cvičení 27.9.2013

Okrskové cvičení v Náchodě